VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 kwiecień 2020 roku

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego przeżywany najważniejsze dla całego kościoła uroczystości Triduum Paschalne: Wieki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii rozpocznie się o godzinie 18:00, po Mszy przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do 22:00, od 21:00 adorację będzie prowadziła Wspólnota Wynagradzająca, wznowienie adoracji w piątek o godz. 8:00. WWielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża o 18:00. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22:00, od 21:00 adorację będzie prowadziła Wspólnota Wynagradzająca. Wznowienie adoracji w sobotę o 8:00 i adoracja do Liturgii Wielkiej Soboty. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej, ze śpiewem Orędzia Paschalnego, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 20:00. Rezurekcja o godz. 6:00. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy o 7:30. Przypominamy, że w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia może uczestniczyć maksymalnie 5 osób i zachęcamy do indywidualnego adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. WSZYSKIE MSZE ŚWIĘTE I NABOŻEŃSTWA SĄ TRANSMITOWANE NA ŻYWO PRZEZ NASZĄ PARAFIALNĄ STRONĘ  INTERNETOWĄ. Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, każdy ochrzczony może pobłogosławić pokarmy przed śniadaniem wielkanocnym w domu według modlitwy podanej na stronie parafialnej.
  2. Msze Święte w niedziele i dni powszednie odprawiane są według normalnego harmonogramu. Nie ma Mszy Świętej w Wielki Czwartek o godz. 6:30.  W Mszach Świętych i nabożeństwach w kościele mogą uczestniczyć jedynie osoby, które zamówiły intencje – maksymalnie do 5 osób. PROSIMY O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE TEGO ZALECENIA!!!
  3. Spowiedź możliwa tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym od poniedziałku do soboty w godzinach: 9:00 – 19:00. Numer tel. 15 832 86 49.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są odwołane.
  5. Kancelaria jest nieczynna. Wszystkie sprawy z wyjątkiem pogrzebów należy załatwiać telefonicznie 15 832 86 49.
  6. W poniedziałek wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest na Caritas naszej diecezji.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Rodziny z ul. Głębokiej numery domów 2, 8, 10 i 12.