KURS EUREKA 2024

W dniach 1-2 marca 2024 roku w ramach współpracy dwóch parafii sandomierskich zorganizowany został kurs ewangelizacyjny dla bierzmowanych z klas 8. 

Większość konferencji oraz modlitw prowadziły młode osoby świeckie z Warszawy, Biłgoraja i Sandomierza.

Oprócz słuchania konferencji i różnych dynamik ewangelizacyjnych młodzież mogła spędzić czas na wspólnej rekreacji, posiłkach i zabawach integrujących.

Jeden z organizatorów opisuje swoje wrażenia po kursie:

-„Wiadomo, że dzisiaj młodemu człowiekowi trudno wierzyć – nie jest to zbyt popularne, na dodatek niejednokrotnie brakuje autentycznego świadectwa wiary rodziców. Media społecznościowe coraz bardziej jakby Kościołowi uciekały, jakby pustoszały z treści chrześcijańskich. Młody człowiek wierzący może czuć się czasami jak samotnik na bezludnej wyspie. Właśnie dlatego postanowiliśmy zaprosić żywe i doświadczone środowiska ewangelizacyjne z różnych stron. Myślę, że to był dobry wybór, trzeba było się napracować, ale pięknie było widzieć młodych ludzi, którzy oddają swoje serca Bogu, którzy Go poznają”

– „Szczególnie chciałbym podziękować młodym licealistom ze Wspólnoty Jafa, którzy włożyli swój trud i czas po to, aby formować kolejnych uczniów Jezusa. Wierzę, że Kościół i Ewangelia nie jest już za nami, ale wciąż przed nami. Mamy przyszłość, bo słowo Boże jest nadal żywe i skuteczne”

Całość kursu odbywała się w Domu Pallottiego przy parafii pallotynów w Sandomierzu,  zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia link